
Paddle for life – Henk Kool kanoot voor goed doel
Het weer leek niet mee te zitten maar Henk Kool en zijn nichtje Leah lieten zich niet gek maken. Afgelopen zaterdag kanoden ze de ‘paddle for life’ for Mission Aviation Fellowship, of kortweg MAF. Vol goede moed stapten ze bij het beginpunt in Tiel in de kano en startten hun tocht van veertig kilometer.
Henk lacht als we vragen hoe het is gegaan: “We hebben het overleefd! De eerste anderhalf uur hebben we inderdaad regen gehad, maar daarna hadden we een lekker zonnetje. Zo erg zelfs dat de schittering op het water ons zo af en toe flink verblindde. Toen was een zonnebril best fijn geweest.” Het vertrek vond plaats in de regen, en op zon had eigenlijk niemand nog durven rekenen.
Henk en Leah gingen voortvarend van start. “Mijn nichtje kanode echt heel goed en we raakten snel op elkaar ingespeeld. We starten niet als eersten, maar al snel hadden we de anderen allemaal ingehaald. We hadden onze lunch al bijna op, toen de laatsten binnen kwamen. De jongste deelnemers vonden het best zwaar en na de lunch besloot de organisatie om een ‘bezemkano’ in te stellen.”
Het was al met al een flinke tocht, vertelt Henk. “Het was een prachtige route. Na dertig kilometer waren we eigenlijk wel toe aan de finish, maar we moesten nog een aardig stuk varen. Sommige deelnemers hebben zelfs negentig kilometer gevaren en waren al op vrijdag gestart. Die hebben het echt wel een stuk zwaarder gehad.” Maar het was dan ook voor een goed doel en wij zijn trots op al deze kanjers!