 
                     Koers op de toekomst: groeien met behoud van DNA
VSE staat aan de vooravond van een nieuwe groeifase. Door onze organisatiestructuur en processen toekomstbestendig in te richten, creëren we ruimte voor verdere groei, meer kwaliteit en innovatie. Zo versterken we onze positie als een betrouwbare en vooruitstrevende automatiseringspartner voor de industrie en infrastructuur.
Met onze high-end besturingsoplossingen hebben we ons onderscheiden én een indrukwekkende groeisprong gemaakt. Ook in de komende jaren willen we met kennis, capaciteit en flexibiliteit inspelen op de dynamische markt. Om dat waar te maken, professionaliseren we onze organisatie. We vernieuwen ons bedrijfsconcept, maken onze teams toekomstgericht en richten processen in die constant, controleerbaar en overdraagbaar zijn. Hierbij laten we ons sinds 2023 begeleiden door Jeffrey van Ginkel, een ervaren CFO/COO en verandermanager. Hij heeft de basis gelegd om als organisatie verder vooruit te leren kijken, zodat we kansen en uitdagingen eerder zien aankomen en erop kunnen anticiperen.
Leertraject
“We bevinden ons midden in een leerproces,” zegt Jeffrey. “Veranderen is meer dan alleen aanpassen: het gaat dieper en kan ingrijpend zijn, vooral voor collega’s die al lang bij VSE werken. Juist hier ligt een belangrijke verantwoordelijkheid voor het MT. Door onze snelle groei vraagt de organisatie om een andere manier van besturen. Naast projecten spelen nu ook personeelszaken en kostenbeheersing een grote rol. Wat ooit vrijblijvend was, wordt nu essentieel: risico’s moeten actief worden gemanaged.”
Toekomstvisie
“We hebben al veel bereikt”, vervolgt Jeffrey. “Ons financiële en commerciële kompas staat stevig en ons projectmanagement hebben we goed onder controle. We signaleren drukke en rustige perioden tijdig, waardoor we wendbaar blijven. De volgende stap is het neerzetten van een heldere toekomstvisie. We opereren in een dynamische markt: de bevolking vergrijst, de economie is uitdagend en AI speelt een steeds grotere rol. Organisaties moeten zich hierop aanpassen – en wij doen dit zorgvuldig. Zo behouden we ons DNA en realiseren we tegelijkertijd groei. De basis hiervoor is een inspirerende werkomgeving waarin je de vrijheid krijgt om initiatieven te nemen en waar openheid heerst over wat goed gaat en wat beter kan.”
Managementtrainee
Jeffrey wordt ondersteund door Martijn Elbers, zoon van onze directeur-eigenaar Ronald Elbers. Martijn behaalde in september 2025 zijn Master in Science & Business Management aan de Universiteit Utrecht. Na een succesvolle stage stapte hij in als managementtrainee bij VSE. “Dat ik hier ooit zou werken, had ik nooit gedacht,” vertelt hij met een glimlach. “Voor mij was VSE jarenlang het bedrijf van mijn vader, geen wereld waarin ik mezelf zag. Op zich trok techniek me, ik wilde zelfs werktuigbouwkunde gaan studeren. Uiteindelijk heb ik voor biomedische wetenschappen gekozen omdat dit veld zich snel ontwikkelt en innovatief is. Gaandeweg ontdekte ik dat mijn kracht en energie liggen in organiseren en vernieuwen. Tijdens mijn stage bij VSE ervoer ik dat hier de ruimte is om die talenten in te zetten. Dankzij de klik met Jeffrey wist ik meteen: hier kan ik leren, bijdragen en het verschil maken.”
Beleidsprocessen
Martijn is, net als zijn vader, een echte doener. “Je kunt geweldige ideeën hebben, maar uiteindelijk gaat het erom wat je daadwerkelijk voor elkaar krijgt.” Als managementtrainee bouwt hij voort op de fundamenten die Jeffrey heeft gelegd. “Ik richt me op beleidsmatige processen op de middellange en lange termijn. VSE is op een agile manier gegroeid, maar naarmate een organisatie groter wordt, neemt de behoefte aan structuur toe. Processen moeten goed op elkaar aansluiten, zonder dat ze de kracht van het bedrijf beperken. Daarom probeer ik ze zo licht mogelijk te houden: ondersteunend, niet belemmerend.” Die visie vertaalt zich inmiddels in concrete resultaten. Zo heeft Martijn een beleidsplan opgezet voor het delen en verder ontwikkelen van onze technische kennis binnen de organisatie. De invoering van dit plan is onlangs gestart. Daarnaast werkt hij aan het wagenparkbeleid, het salarishuis, een systeem voor personeelstevredenheid en een vernieuwd wervingsplan. Voor de uitdagingen die VSE tegenkomt, zoekt hij oplossingen in wetgeving en wetenschappelijke literatuur. “Waarom telkens het wiel opnieuw uitvinden terwijl het al bedacht is?”
Dialoog
Veranderen doe je samen – dat is Martijns overtuiging. Daarom werkt hij nauw samen met het managementteam en zoekt hij actief de dialoog op. “Veel mensen bij VSE doen hun werk vanuit passie; de intrinsieke motivatie is enorm. Iedereen voelt zich onderdeel van hetzelfde team en staat voor elkaar klaar. Ik ben er heilig van overtuigd dat iedereen de beste intenties heeft en vooruit wil. Tegelijkertijd is iedereen ook de held van zijn eigen verhaal. Niemand is perfect en niemand kan alles overzien. Juist daarom is het essentieel om voortdurend het gesprek met elkaar te voeren. Veranderen vanuit dialoog geeft mensen de kans om het beste uit zichzelf te halen – en daarmee ook uit de organisatie.”
Regelmatig zitten Jeffrey van Ginkel, Martijn en Ronald Elbers samen om het toekomstpad van VSE verder uit te stippelen. “Verandering werkt het best wanneer het doordacht en geleidelijk gebeurt. Met kleine speldenprikjes duwen we de organisatie steeds een stukje vooruit. De vooruitzichten zijn uitstekend: we zitten sterk in de markt. Door intern te optimaliseren en iedereen in zijn kracht te zetten, plukken we straks nog meer de vruchten van ons werk.”
 
								 
								