De poedercoatinginstallatie van trapliftbouwer TK Home Solutions is voorzien van een nieuwe besturing. Met VSE Industrial Automation koos het bedrijf voor een systemintegrator die naadloos aansluit bij zijn hoge kwaliteitsstandaarden. “Wij opereren in het hogere kwaliteitssegment en dat geldt duidelijk ook voor VSE.”
Het kernproduct van TK Home Solutions is de curved traplift, een premium oplossing voor gebogen trappen, zoals we die veel in Nederland tegenkomen. Een strak georganiseerde productie en continue optimalisering hebben geleid tot een comfortabel, veilig en hoogwaardig product. De stoel herkent bijvoorbeeld of de veiligheidsgordel vastzit. Hij wordt steeds slimmer en is intuïtief te bedienen.
TK Home Solutions in Krimpen aan den IJssel maakt trapliften op maat, passend bij elke woning en elke trap. Het kernproduct is de curved traplift, een premium oplossing voor gebogen trappen, zoals we die veel in Nederland tegenkomen.
Elke traplift wordt volledig op maat gemaakt. “Na het inmeten van de trap ontwerpen we een 3D-model”, aldus Fred Melkert, projectmanager bij TK Home Solutions. “We bouwen alle componenten in eigen huis, van de rail en de aandrijving tot en met de stoel. Voor klanten die extra wensen hebben, bieden we personalisatie-opties.”
De productie is strak georganiseerd en het product wordt continu geoptimaliseerd. David van Buren, procesengineer op de afdeling Industrial Engineering van TK Home Solutions: “We verzamelen data uit de trapliften van klanten om te kijken waar we kunnen verbeteren én om in te zetten op voorspellend onderhoud.”
Tijdens een NEN 3140-keuring bleek dat de besturingskast voor de poedercoatinginstallatie niet meer voldeed. Deze complexe kast vormt het hart van het systeem: zij stuurt zowel de ovens aan als de spoelstraat, waarin de producten worden voorbereid op het poedercoatproces. TK Home Solutions vroeg bij drie bedrijven een offerte op voor de vernieuwing van de besturing en koos uiteindelijk voor VSE. Fred Melkert: “Wat wij erg prettig vonden, is dat ze alles in eigen huis doen – van engineering tot en met installatie. Een echte one-stop-shop met één vast aanspreekpunt. Dat gaf ons vertrouwen, want wij willen ontzorgd worden en een duurzaam partnerschap opbouwen, gebaseerd op wederzijds vertrouwen.”
David van Buren nam een kijkje bij VSE. “De werkplaats zag er keurig uit. Er stonden schakelkasten voor andere klanten en die zagen er stuk voor stuk professioneel en verzorgd uit. Wij opereren in het hogere kwaliteitssegment – en dat doet VSE duidelijk ook. Kwaliteit was voor ons doorslaggevend. We wilden precies weten hoe ze het project zouden aanpakken. Voor de engineering werkt VSE met een duidelijke methodiek. Die hebben ze aan ons gepresenteerd, en dat sprak ons direct aan.”
Aangezien het om een procesbesturing ging, voerden de projectteams van TK Home Solutions en VSE gezamenlijk een detailengineering uit op basis van het P&ID-schema. Hierbij speelde Peter Butter, teamleider bij TK Home Solutions, een belangrijke rol. Het project bood een mooie kans om zijn uitgebreide kennis direct in de PLC-configuratie te verankeren. Het hele proces werd daardoor ook meteen goed gedocumenteerd. Een meerwaarde en het resultaat van co-creatie.
Wesley van Vliet maakte op basis van de bestaande kast en het P&ID-schema een nieuw kastontwerp. Dit werd later nog aangepast, om ook de nieuwe besturing voor de railbaan te kunnen integreren. Fred Melkert: “We zijn ontzettend tevreden over hoe het hele project is verlopen. Ook de discussies tussendoor verliepen constructief en professioneel.”
Tijdens de Factory Acceptance Test (FAT) bij VSE in Schoonhoven kon het projectteam van TK Home Solutions vaststellen dat de door VSE gebouwde besturing volledig aan de wensen voldeed. Voor deze test maakte VSE gebruik van een Digital Twin, waarmee een Virtual Commissioning werd uitgevoerd. Fred Melkert: “Vanuit projectbeheersing is dit een vereiste, want je kunt het risico niet nemen dat je tijdens de fysieke ombouw nog allerlei softwareaanpassingen moet doen. Daarmee zou je de productie in gevaar brengen.” Op basis van het Functioneel Technisch Ontwerp (FTO) hadden David van Buren en Gilco de Bree vooraf een FAT-lijst opgesteld. Volgens Gilco werkte dat uitstekend: “David hield allerlei vragen bij die tussendoor werden gesteld zodat we die tijdens de FAT gericht konden checken. Het ging vaak om kleine, maar belangrijke details.”
Zowel VSE als TK Home Solutions kijken terug op een geslaagde samenwerking. Fred Melkert: “Gedurende het project zijn er, met voortschrijdend inzicht, telkens stappen gezet om samen tot een goed eindresultaat te komen. Die open interactie heeft het project écht succesvol gemaakt.” David van Buren: “Het ombouwweekend was geweldig om mee te maken. Mooi om zoveel vakmanschap aan het werk te zien.” Gilco de Bree: “Het waren lange dagen, maar zonder stress. Iedereen wist wat er moest gebeuren. Dat gaf vertrouwen.”
V.l.n.r.: Niek van Dijk (TK Home Solutions), Radboud van Dusseldorp (VSE), Fred Melkert (TK Home Solutions), Ton Broeders (TK Home Solutions), David van Buren (TK Home Solutions) en Gilco de Bree (VSE).
Twee weken na de FAT begon op een vrijdag de fysieke ombouw. Omdat er in het weekend geen productie plaatsvindt bij TK Home Solutions werd de vrijdag als extra ombouw-dag ingepland door de productieafdeling. VSE had het traject zorgvuldig voorbereid om zeker te zijn dat alles binnen het weekend zou worden afgerond, zonder uitloop. VSE-installatietechnicus Chris Hoogenboom stelde vooraf een gedetailleerd plan op, waarin precies stond wie waarvoor verantwoordelijk was tijdens de ombouw. Ook de huisinstallateur werd bij het project betrokken vanwege de voeding van de nieuwe kast. “We merkten dat Chris het écht goed wilde doen”, aldus David van Buren. “Ook dat zien wij als een meerwaarde in de samenwerking met VSE.” Chris Hoogenboom en zijn collega Wouter van Leeuwen begonnen al op de maandag vóór de ombouw. Dat leverde op vrijdag direct tijdswinst op. Mark Hofte, software engineer bij VSE, hielp met de inbedrijfstelling.
VSE denkt graag mee over slimme automatiseringsoplossingen voor je productieomgeving. Hierbij is niets ons te gek, groots of complex. Neem telefonisch contact met ons op via +31 182-387166 of vul het formulier op deze pagina in. Onze high-end engineers laten graag zien welke mogelijkheden er zijn voor jouw vraagstuk.
De Wantijbrug krijgt een 3B opbouw. De gehele brug, inclusief aandrijving en kleppen is vervangen.
Bijna 50 jaar ervaring in IA&M. Succesvol door op het hoogste niveau door pure innovatie.
Vooral in complexe, uitdagende projecten die nog niet bestaan zijn we sterk! Ware "Willie Wortels" die doorgaan tot het lukt!
Alleen het beste is goed genoeg! VSE is als partner betrouwbaar, resultaatgericht en betrokken. Wij denken mee over COO, ROI en duurzaamheid.
Voor bouwbedrijven biedt elektrificatie veel kansen bij als het gaat om aanbestedingen en het reduceren van de CO2-uitstoot. Bekijk de voordelen van elektrificeren.
Ultranauwkeurig verplaatsen, bewegen of positioneren? Motion Control is dé oplossing. Als gecertificeerd Motion Expert vertellen we je er graag meer over.
Onze Industrial Automation oplossingen maken jouw productie efficiënter, sneller, flexibeler en groener én geven je een directe voordeel ten opzichte van je concurrentie.
Een overzichtelijk en centraal dashboard geeft je inzicht in alle optimalisaties voor jouw productieproces. Bekijk wat dashboarding kan betekenen voor jouw bedrijf.
VSE biedt 24/7 service van de allerhoogste kwaliteit. Ontdek de voordelen van onze service & onderhoud.